Táto webová stránka používa cookies. Pokračovaním v prehliadaní tejto webovej stránky súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií

Zavrieť

KEFKA NA ZUBY SOFT, 10ks

21,40 € S DPH

2,14 € za 1ks

Dodanie: 2 až 3 dni

06310

1 kus skladom

Ekologická bambusová kefka pre každodennú starostlivosť o váš chrup. Na rozdiel od plastových exemplárov veľmi príjemný na dotyk - mäkká tvrdosť.

Viac informácií

Rukoväť je vyrobená z brúseného bambusu, štetiny zo zmesi rastlinného plastu z ricínového oleja a nylonu obohatené aktívnym uhlím.

Dĺžka kefky: 18 cm.

Náš tip: Až kefka doslúži, odlomte jeho hlavu, ktorú je vhodné dať to zmesového odpadu. Rukoväť potom môžete používať napríklad ako menovku na záhony.

Ako je to vlastne s rozložiteľnosťou bambusových kefiek?
Bambus je prírodný materiál a je kompostovateľný. Inak je to so štetinami - tie nie sú ani rozložiteľné, tým menej kompostovateľné. Zhruba do tridsiatych rokov minulého storočia sa u väčšiny zubných kefiek používali štetiny z ošípaných, a to je jediná možnosť, ako dnes mať zubnú kefku zo 100% rozložiteľného materiálu (pokiaľ má teda telo vyrobené z dreva).


Štetiny z Nylonu 4?
Niektorí výrobcovia deklarujú, že sú ich zubné kefky vyrobené zo špeciálneho Nylonu 4. Je to plast vyrobený z ropy, u ktorého laboratórne štúdie vykazujú istú mieru biodegradability. Avšak laboratórne štúdie sú od reality vzdialené. Navyše, tento druh Nylonu na výrobu štetín do zubných kefiek nie je vhodný, používa sa len Nylon 6.


Štetiny z bambusu?
Niektoré firmy zase tvrdia, že sú štetiny ich kefiek vyrobené z bambusu. Ak sa vám takáto kefka dostane do ruky, stačí jednoduchý test: vezmite zápalku a skúste, čo sa bude diať, keď štetiny vystavíte plameňom. Ak štetiny vyzerajú ako nylonové a začnú sa v plameni taviť ako by boli z plastu, znamená to jediné: SÚ z plastu. Žiadna zubná kefka nemá štetiny z bambusu, pretože takéto štetiny sa proste nevyrábajú. Skúste si predstaviť štetiny z dreva - a bambus je zjavne dosť podobný materiál...

Balenie: 10ks

TOVAR NA OBJEDNÁVKU

Top